Jakie szelki dla Buldoga Francuskiego?

13-07-2021

Zastanawiasz się, jakie szelki będą odpowiednie dla Twojego Buldoga Francuskiego?

jakie szelki dla buldoga francuskiego?

Znalezienie właściwych szelek nie jest prostym zadaniem, szczególnie teraz, gdy w sieci znajdziesz wiele typów akcesoriów. Czym kierować się przy wyborze? Nieodpowiednio dobrane szelki mogą powodować bolesność i mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój Twojego psa. 

Twój wybór ma wpływ nie tylko na jego komfort, ale i na zdrowie. 

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na poniższe pytania.

  1. Czym cechują się dobre szelki dla buldoga francuskiego?
  2. Czym jest podszycie?
  3. Na co zwrócić uwagę, aby wystarczyły Wam na długo i były bezpieczne?

Buldog Francuski ma specyficzną budowę, jest psem o niecodziennym stosunku wagi do wzrostu, czyli jak na dość niskiego psa ma dużą głowę, szeroką szyję i klatkę piersiową. To może powodować problemy z dopasowaniem do niego odpowiednich produktów.

 

1. Czym cechują się dobre szelki dla buldoga francuskiego?

- zapewniają wygodę
- nie ograniczają ruchu
- są regulowane
- nie uciskają gardła
- są podszyte (nie drażnią skóry)
- są odpowiednio wyważone
- posiadają regulację
- mają mocne klamry (!)
- mają szerokość w zakresie 2-2,5 cm
 

Jako właściciele i pasjonaci buldogów francuskich stworzyliśmy każdy produkt z myślą o nich, a dopiero potem rozszerzaliśmy rozmiarówkę na inne rasy psów. Zdajemy sobie sprawę z ich możliwości i ograniczeń. Najlepszym wyborem dla buldoga będą szelki Guard Pro ze względu na ich budowę i sposób w jaki pracują na psie, a właściwie razem z nim.

szelki dla buldożka

Dla szczeniaka buldoga francuskiego rekomendujemy szelki w rozmiarze S.
Będą odpowiednie już od 9-10 tygodnia życia, czyli jeszcze przed zakończeniem szczenięcej kwarantanny. Po co zakładać psu szleki  gdy jeszcze nie może w nich wychodzić? Po to, aby mógł przyzwyczajać do tego, że ma coś na sobie.
 
Dla dorosłego buldożka francuskiego odpowiedni będzie rozmiar M.

Waga dorosłego buldoga francuskiego jest w granicach 12-14 kg, jeśli Twój pies waży więcej- nie martw się, te szelki mają pokaźne możliwości jeśli chodzi o regulację.

Rekomendowane rozmiary dotyczą szelek Guard Pro, które wychodzą z naszej pracowni, każdy producent sam opracowuje swoją rozmiarówkę i zakresy regulacji, dlatego nie wszędzie rozmiar M może być odpowiedni dla Twojego pupila.

Poniższy film zawiera nagranie ze swobodnego biegu łaciatego buldożka francuskiego o imieniu Bożenka. Szelki nie obracają się na niej w biegu, nie wżynają pod pachy i nie hamują ruchów łopatki. Właśnie tego szukamy w dobrych szelkach. Są odpowiednio szerokie, a duży zakres regulacji umożliwia właściwe dopasowanie.

 

 

Dlaczego regulacja jest potrzebna?

Jeśli Twój pies nie zakończył fazy wzrostu, to ważnym aspektem jest regulacja. Powinna być spora, aby szelki rosły razem z psem, ale czy tylko dlatego?

Sezonowe wahania wagi- to dotyczy nie tylko nas, ale i naszych czworonogów. Zimą pies może przybrać na wadze, lub może pojawić się potrzeba założenia sweterka, a wtedy regulacja jest niezbędna.

 

2. Czym jest podszycie?

Podszyciem określamy spód szelek, który ma kontakt ze skórą. Nie każdy pies go potrzebuje. Czworonogi, które są hojnie obdarzone w futro mają zabezpieczoną skórę. Inaczej jest w przypadku buldożków. Takie miejsca jak brzuch, szyja, czy pachy są znacznie bardziej wrażliwe i nie należy tego lekceważyć. Otarcia są nieprzyjemne,  długo się leczą i wymagają przejścia na obrożę, co przyspieszy okres gojenia. W szelkach Guard Pro wybraliśmy podszycia z dzianiny sportowej, która jest produkowana i barwiona w Polsce. Jest gładka w dotyku i oddychająca.

szelki z podszyciem

 

3. Na co zwrócić uwagę, aby szelki wystarczyły Wam na długo i były bezpieczne?

  1. Zgrzewane okucia – to oznacza, że drut stalowy z którego jest zrobione kółko lub półkole jest złączony i zabezpieczony zgrzewem, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość. Z tego względu okucia, które nie są zgrzewane nie nadają się na psią galanterię, choć są szeroko stosowane.
  2. Klamry powinny być testowane pod kątem wytrzymałości (BUCKLE TENSILE STRENGTH TEST). Niestety zbyt często w produktach dla psów spotykamy najtańsze klamry galanteryjne, których wytrzymałość jest za słaba na obroże czy szelki. Staramy się przełamać te praktyki wśród innych producentów, głośno mówiąc i edukując klientów o znaczeniu jakości tego typu elementów.
  3. Unikaj wyrobów do których produkcji użyto taśm rypsowych – są one mało wytrzymałe i szybko stracą swój urok.

Kilka słów o wytrzymałości produktów:

Nie kupuj szelek za cienkich, cienka taśma, to mała klamra, a mała klamra to słaba klamra. Niewielu producentów stosuje testowane akcesoria pod kątem BUCKLE TENSILE STRENGTH Test. Jest to parametr oznaczający wytrzymałość klamry, ma on na celu sprawdzenie, czy produkt nadaje się np. do użytkowania w wyrobach z przeznaczonych do celów wojskowych, outdoorowych lub specjalnych takich jak produkty dla psów. Zdarza się, że klienci chcą aby szelki były jak najcieńsze i jak najmniejsze, dlatego chcę zaznaczyć, że cienkie szelki mogą się wrzynać, a małe okucia są przeznaczone do psów o nawet czterokrotnie mniejszej wadze.

Kliknij tutaj, aby przejść do szelek Guard Pro